Duygular bazen anlatılamaz
Yaşamak gerekir
(21.01.2014)


Değerli şaire, manevi kızım Yeliz Algül Hanımefendi'yle.
Facebook'taki 21.01.2014 tarihli sohbetimizden
-altın çerçeveye layık-
bölümlerdir...
  Yeliz Kızımın altın çerçevelere layık mesajlarının devamı;

  Tutamıyorum ki kendimi babacım! Senin bana yazdığın şiiri dinledikçe ağlıyorum. Uzakta olsa yollar, biliyorum ki baba diyeceğim bir insan var. O iyi olsun yeter ki başka bir şey istemem; seni tanıdım ya babacım başka bir şey istemem.
  (21.01.2014)

  Ama babacım benim şiirim de var fakat ben babamı yıllardır özlüyorum. Burnumun direği sızlar hep. Baba sevgisi görmedim ama gölgesi yeterdi. Şimdi onun özlemini senle dolduruyorum. İyi ki tanıdım seni babacım. Hani şiirlerdeki gibi, “uzun yoldan geldin dinlen babacım” aynı şiirlerdeki gibi… Yıllardır hep bekledim babacım…
  (21.01.2014)

  Çünkü bunları yaşadım babacım. Bir baba şiiri veya nerde kız ve baba görsem gözlerim hep dolar. Kimse bilmez, gözyaşımı hep yalnızken dökerim. Senin şiirini dinlerken yüreğim doldu taştı…
  (21.01.2014)

  Allah razı olsun canım babam.
  Sen iyi ol yeter ki, ben de iyileşirim çarçabuk.
  Dikkat et kendine ki sana ihtiyacı var kızının.
  İyi bak kendine, ben de iyi olurum babacığım.
  Allah’ın rahmeti, tüm güzelliği seninle olsun.
  Bir babam vardır ki, yüreği yufkadır.
  Bir atam vardır ki, bana benden yakındır, candır.
  İşte o benim babamdır.
  Ellerinden öpüyorum benim canım babacığım.
  Yüreğin daima huzur bulsun.
  Gözlerinden neşe, yüzünden tebessüm hiç eksik olmasın.
  İyi geceler babacığım.
  21.01.2014 tarihli (SMS mesajı)

  Günaydın babacığım. Telefonu duymadım. Az önce uyandım. Mesaj paketim olmadıgı için buradan yazayım dedim. Babacığım Elacık'la ilgili en son konuşuyorduk da sen "çıkıyorum" dedin ya; "Bilmeden kalbini mi kırdım, yanlış birşey mi dedim?" diye gece çok üzülmüştüm. Ama durum öyle olmadını yazmışsın, içim ferahladı. Ben seni kıramam ki, gücendiremem ki. Yıllar sonra bir manevi babam oldu; o kadar saygı ve sevgi dolu yüregi var ki: incinir mi o insan! İnan babacığım, kırdım diye düşündüm, çok üzüldüm. Ellerinden çok öpüyor, seni çok seviyorum babacığım. Görüşmek üzere, saglıgına duacıyım. İyi bak kendine, üzülme hiçbir şeye. Sen iyi ol canım babacığım... 27.03.2014 (Facebook mesajı)

  Sen Allah'ın lütfusun, dünyalar iyisi; yüregi bütün çocuklara yeten; sevgi dolu, ince, hassas; çok degerlisin benim ve diğer çocuklar ve ailen için babacığım. Allah seni başımızdan eksik etmesin. İyi ki benim böyle bir babam var. Allah karşıma seni çıkardı. Yıllardır bir baba hasreti vardı yüregimde. Onun hasretini seninle doldurdum, şükürler olsun Allahım'a. 27.03.2014 (Facebook mesajı)


  Defterim