Duygular bazen anlatılamaz
Yaşamak gerekir
(07.06.2008)Altın çerçeveye layık olan bu mesaj
Söyleyin Ona Ki!
adlı şiirime yorum olarak yazılmıştır.
Şennur Kızım'ın sevgi pınarını taşıran mesajlarının devamı aşağıdadır.

***
Babaların en güzeli, ben sadece şiir asıp çıkıyorum ama emin ol bugün zaman ayırıp sana yorum yapacağım. Çünkü net kafeden bağlanıyorum. Bu nedenle uzun zaman kalamıyorum. Arada bir gönül alamaya kısa yorumlar yapıyorum, oda bana ilk defa yorum yazanlara ayıp olmasın diye. Evde netim de yok bilgisayarım da yok artık. O nedenle ancak şiir yazdığım zaman net kafeden bağlanıyorum nete. Seni üzdüysem beni affet güzel babam. Seni seviyorum. Allah'a emanet olasın. Öpüyorum baba yüreğinden. Sevgiler.

***
Benim güzel yürekli babamsın sen. Asla 'beni ayırıyor, okumuyor şiirlerimi' diye düşünme. Ayırmam mümkün değil. Ama çok dar vakitlerde giriş yaptığım için yetişemiyorum tüm şiirleri okumaya. Zaman o kadar çabuk geçiyor ki. Sadece bu siteye değil, hikayeler.net sitesine de üye olduğum için oraya da şiir yüklemesi yapıyorum. O sitenin forum köşesinede asıyorum ki yorumlar doğrultusunda düzenleme yapıyorum. Bunun dışında o sitedeki dostlarımın da gönlünü almaya çalışıyorum. Anlayacağın bir saatlik zaman bana yetmiyor. Bilgisayar alırsam emin ol tüm şiirleri okumak ve siz sevdiklerimin gönlünü almak için daha çok zamanım olacak. Dualarını üzerimden eksik etme babacığım. Bil ki benim dualarım hem senin hem de tüm sevdiklerimle. Kocaman öpüyorum, hem yüreğini hem de ellerini :) sevgiyle kal.

***
Her kelimesi ile gerçek duygularımı ve seni ne kadar sevdiğimi anlatmak istedim güzel babam... Uzun zamandır sana karşı pek de ilgili değildim ama durumumdan dolayı seninle alakalı değil. Ve öyle bir yorum yazmalı ve sevgimi öylesine gerçek kelimelerle anlatmalıyım ki güzel gönlünü alabilmeliyim dedim. Ve bu duygularla yazdım babacım bu yorumu. Umarım bu seni ihmal eden kızını bağışlarsın. Beni mazur görürsün. Ne zaman sevgimden şüpheye düşersen o yorumu oku ve asla şüphe etme. Sadece sen değil tüm arkadaşlarım bana kızıyor "bizi sevmiyor, yorumlarınla renk vermiyorsun artık" diye. Asla sevmiyor değilim. Ben bir kere sevdimmi artık o gerçek değişmez. Zamansızlıktan dönemiyorum sizlere. Yoksa sevgisizlik bende olacak bir alamet değildir asla... Hep gülümse güzel yürekli güzel insan. Bunda benim de katkım olursa ne mutlu bana. Sevildiğinden ve sayıldığından asla şüphe duyma. En azından benim tarafımdan sevildiğin ve sayıldığından kuşku duyma. Kendine iyi bak babacım, ben ayrılmak zorundayım. Sevgiyle kal :)

***
Benden izin almana gerek yok babacığım. Nasıl arzu edersen öyle yapabilirsin. Ayrıca sevinirim. Seni mutlu etmekten ayrı bir onur ve gurur duyacağımı bilesin. O nedenle hiç çekinmeden yayınlayabilirsin. Sevgimle kal, öpüyorum güzel yüreğinden.

***
Sevgili babacığım, ben ne diyeceğimi bilemiyorum şu anda. Gözlerim dolu dolu okudum. Bana verdiğin bu değere layık olmaya çalışacağım. Umarım güzel yüreğini incitecek bir söz yada davranış üzerimde hasıl olmasın. Rabbimden dileğim senin sevgini layıkıyla yüreğimde taşıyabilmektir. Bir babaya bir evlat ne derece layık olabilirse o kadarını nasip etsin yüce mevlam. Beni öylesine onore ettin ki sana olan sevgimi paylaşarak. Güzel yüreğin ve içinde taşıdığın sonsuz insan sevgisiyle hep varol hep yaşa ve de yaşat güzel yürekli baba şefkatli muhteşem insan. Seni seviyorum. Dağlar yerinden oynasa da dünya yok olsa da bu sevgi daim olacaktır. Allah'ıma emanet ediyorum seni. Öpüyorum kadir kıymet bilen yüreğini :)

*** Yaratılanı sev yaratandan ötürü.
Kusurları bağışlayıcı ol.
Kimseye kırılma ve de kırma.
Kötü bir söz sarf etmeden önce düşün bir dakika ayır da.
“Ben bu sözü sarf edersem beni, yaratanı incitir miyim acaba? ” diye bir sor kendine.
Yaratılanın simasında yaratanın nurunu gör ve idrak et.
Seni kırsalar da affet ama severek affet.
Her daim gülümse, ta içinden derinden, yüreğinin gözleriyle, dudaklarıyla gülümse.
Bak o zaman göreceksin ki mutluluk kapıları sonuna dek açılmış ve nice güzellikler sana orda göz kırpıyor, seni bekliyor.
Sevdiğini söylemekten korkma,
en güzel sözdür seni seviyorum demek.
Sevdiklerine sıkça sarfet bu sözü.
Ama yürekten söyle daima.
Sevdiğini söylemek sevgiyi arttıran en büyük erdemdir.
Ne güzel şeydir hesapsızca sevebilmek sevdirebilmek kendini..
İşte böyle söylüyorum babacığım.
Sevgi arsızı olalım diyorum çirkinliklerin kol gezdiği dünyada.
Sevgi tohumları akıtalım yüreklerimizden ve geçtiğimiz her yere ekelim ki yeni sevgilere gebe kalsın evren..
Yeni doğumlar yaşasın tükenmesin sevgiler..
Ne olursa olsun ne yaşarsak yaşayalım ama empati kuralım karşımızdaki ile
Hem biz öğrenelim sevmeyi hem de öğretelim severek değil mi babacığım..
Son sözüm şu olacak;
Korkmayalım sevdiğimizi söylemekten.
Bu bize zarar vermez, bizden eksiltmez, aksine çoğaltır bizi
Bakın ben korkuyor muyum sevgimi dile getirmekten?
Tüm hayatı, tüm insanları ve can taşıyan her ne kadar canlı varsa hepsini
Ve siz antolojideki dostlarımı
ve de sevgili babacığım KADİR TOZLU SENİ ÇOK SEVİYORUM..
HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM VE BUNU GURURLA BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM..
SEVGİM BURALARA SIĞMASA DA BİR BÖLÜMÜNÜ SİZLERE YANSITMAYA ÇALIŞIYORUM..
RABBİMİN NURUYLA VE DE SEVGİ İLE YOĞRULMAMIZ DİLEKLERİMLE;
BU GÜZEL ŞİİRİ YAZAN GÜZEL YÜREĞE DE
HAYATINDAN SEVGİLER EKSİK OLMASIN YAĞMUR GİBİ SAĞNAK SAĞNAK YAĞSIN DİYORUM..
SEVGİLER BABACIĞIM BİZLERE
UNUTTUKLARIMIZI HATIRLATMA GAYERETİ İLE YOL ALAN SANA
SONSUZ HATTA BİTİMSİZ SEVGİLER... :)

***
Güzel babam, beni şımartma bu kadar.. Sen mutlu ol sevildiğini bil yeter bana.. Ben seni ihmal ettim çok zamandır gönül almaya çalışıyorum.. Ve sevgiye verdiğim değeri anlatmaya unutanlar varsa sevginin yüceliğini katran tutmuş gönüllerin pasını silmeye çalışıyorum.. Artı ruhumuzun besin kaynağı olan sevgiyi ayakta tutmaya çalışıyorum o kadar.. Nasıl dilersen öyle yap babacığım.. Sevgiyle kal. Öpüyorum bende baba yüreğinden kocaman sevgilerimle.. Allah’ıma emanetsin... :)
Gülümse hep olur mu :)))))))) dolu dolu gülümse..

***
Kadir babam tıpkı beni arayıp bulduğun gibi değil mi... Sen sevdiklerini gönül verdiklerini o yüreğine öyle bir nakşediyorsun ki hiç birini unutmuyorsun.... Rabbim sana uzun ve sağlıklı ömürler versin güzel yürek... Rahmet ve nur olsun tüm kaybettiğimiz öğretmenlerimizin mekanı... Emeklerine sağlık.... Ne güzel bir anıyı paylaştın bizlerle teşekkür ederim gönül insanı can babam... sevgilerimle...
("Canan" başlıklı yazıma yorumlarıdır. 01.12.2012)

DOST KALEMLERDEN İNCİLER

Gönüllerde, yüreklerde sıcak sevgi selinin dolu dolu olması temennisiyle kadir abicim sagol varol
Sevgili kadir abim .Sevmeyi ve saymayı bilen yüreğinizi kutluyorum. Saygılar yüreğinize Kocaman sevgiyle öptüüüüm
Gülperisi
Harika bir anlatımla anlamını daha da güzelleştirdiğiniz ustalıkla yazılmış bu güzel dizeleri okumak bana büyük bir haz verdi. Güzel yüreğini selamlarım dost kalemin. Tam puan,
B. Esen.

Bu sevgiyi kıskanmadım desem yalan olur. ömür boyu sevenleriniz yanınızdan eksik olmasın.
Mücella Pakdemir

Ne güzel şeyler bunlar... Bunca sevgiyi kazanabilmek, muhafaza edebilmek. Hep bir yüreğin eseri. Yazan ve yazdıran yüreği gönülden selamlıyor ve kutluyorum. Muhabbetle kalın.
A. Ceyhan

Sevgi dolu, asalet dolu, saygın ve çok güzel o kadar sevindimki hayran oldum. Sizi en derin, en içten saygılarla selamlıyorum.
H.H. Gömleksiz

Sevgili babacığım, ben ne diyeceğimi bilemiyorum şu anda... Gözlerim dolu dolu okudum... Bana verdiğin bu değere layık olmaya çalışacağım... Umarım güzel yüreğini incitecek bir söz yada davranış üzerimde hasıl olmasın... Rabbimden dileğim senin sevgini layıkıyla yüreğimde taşıyabilmektir... Bir babaya bir evlat ne derece layık olabilirse o kadarını nasip etsin yüce mevlam... Beni öylesine onore ettinki sana olan sevgimi paylaşarak... Güzel yüreğin ve içinde taşıdığın sonsuz insan sevgisiyle hep varol hep yaşa ve de yaşat güzel yürekli baba şefkatli muhteşem insan... Seni seviyorum... Dağlar yerinden oynasada dünya yok olsada bu sevgi daim olacaktır... Allahıma emanet ediyorum seni...Öpüyorum kadir kıymet bilen yüreğini:)
Şennur

Sevgili kadir abim altın çerçeveleriniz tam bir seri oldu ve içinde paylaştıklarınız ise tam bir sevgi seli.
Sevmeyi ve saymayı bilen yüreğinizi kutluyorum. Saygılar yüreğinize ve tam puanımı bırakıyorum sayfanıza
Yüreğinizdeki sevgi hep var olsun
T. Dinçer

Bu nasıl bir sevgiiiii deryasıııııdır :=))
Melek kalbiniz var sevgili kadir abim.
İki güzel yüreğide kutluyorum.
Kocaman sevgiyle öptüüüüm
Ayşe

Yine sevgi dolu yürekten sıcak paylaşım ne güzel konuşuyor... Büyük bir zevkle okudum.TEBRİKLER...
Ç. Çakır

Günümüzde böyle sevgilerin halen olması, yaşatılması, dile getirilmesi ve bu sevgilerin yüreklerde tescillenmesi, altın çerçeveyle de sunulması çok güzel.
Gönüllerde,yüreklerde sıcak sevgi selinin dolu dolu olması temennisiyle sizleri kutlarım Kadir Bey. tebrikler, tam puan
Kafkaslar

Sevgili Kadir baba bizde babayız oğlumuz da var kızımızda şükürler olsun ama sizi kıskanmamak elde değil kendi evlatlarımız bile bu kadar sevgi seli yok inanki hayretler içerisindeyim sürekli takip eden birisi olarak vallahı tebrikler selam ve saygılarımla efendim
selami

Güzel Dost Güzel İnsan.
Yazdıklarınızın okunup okunmaması hiç önemli değil.
Önemli olan o cesareti gösterip sayfana bir şeyler asmış olman.
Şöyle bir düşün. Bunu yapamayan ne kadar insan var.
Yazmak medeni bir cesaret işidir. İster yorum yapan olsun isterse yapan olmasın. İster listesine alan olsun isterse olmasın.
O cesareti gösterdiğiniz için sizi kutluyorum.
Sevgi ve saygı hak edene verilir. Sizde hak ediyorsunuz ki alıyorsunuz.
Bu konuda lütfen kendinizi üzmeyiniz. Arkadaş listemde 46 kişi var. Bunların kaç tanesi gelip yorum yazıyor dersiniz. Ancak 10 kişi olur olmaz.
Bence yorum hiç önemli değil. İsterse hiç kimse yazmasın. O sayfada şiir her zaman olacak.
Sizde inadına yazın. Asla vazgeçmeyin.
Her zaman dostunuzum. Bunu unutmayınız.
Allaha Emanetsiniz.
Saygılarımla...
Sevgiperisi (Nurdane Diken)Defterim